Ekran szczegółów informacji - sprawa
Szczegóły informacji
Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.
Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Wydział: Referat Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska
Ogłoszono dnia: 2013-05-17 14:53:02
Termin załatwienia
65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie decyzji. Do wyżej wymienionego terminu nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony lub z przyczyn niezależnych od organów.
Osoba kontaktowa
Agnieszka Stachowska
Miejsce załatwienia
Urząd Gminy Dywity 11-001 Dywity, ul. Olsztyńska 32, Segment A, pok. 10 - złożenie dokumentów.
Telefon kontaktowy
89 524 76 69
Adres e-mail
sqnznm19pmpXYe26cHR97Thh1Crho8FlQdQGwhtlFOh10CocJeQDTjIKx3Lh5bs+xLo+ohO4uLYUr0ceL+NON99xi++CALt3mWfqlQkK2ew=
Sposób załatwienia
Przyjęcie wniosku, sporządzenie projektu decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego przez uprawnionego urbanistę, dokonanie uzgodnień, przygotowanie decyzji.
Miejsce odbioru
Referat Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska, Segment A, pokój nr 1,
tel. 89 524 76 69 e-mail: gp2@ugdywity.pl
tel. 89 524 76 69 e-mail: gp2@ugdywity.pl
Wymagane Dokumenty
W przypadku braku obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie zamierzonej inwestycji budowlanej należy:
1. Złożyć wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego – załącznik nr 1;
Wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego powinien zawierać charakterystykę inwestycji, obejmującą:
1. Złożyć wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego – załącznik nr 1;
Wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego powinien zawierać charakterystykę inwestycji, obejmującą:
- określenie zapotrzebowania na wodę, energię oraz sposobu odprowadzania lub oczyszczania ścieków, a także innych potrzeb w zakresie infrastruktury technicznej, a w razie potrzeby również sposobu unieszkodliwiania odpadów,
- określenie planowanego sposobu zagospodarowania terenu oraz charakterystyki zabudowy i zagospodarowania terenu, w tym przeznaczenia i gabarytów projektowanych obiektów budowlanych, przedstawione w formie opisowej i graficznej,
- określenie charakterystycznych parametrów technicznych inwestycji oraz, w przypadku braku obowiązku przeprowadzenia postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko, dane charakteryzujące jej wpływ na środowisko.
2. W załączeniu dołączyć:
- kopię mapy zasadniczej lub, w przypadku jej braku, kopię mapy katastralnej, przyjętych do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, obejmujących teren, którego wniosek dotyczy, i obszaru, na który ta inwestycja będzie oddziaływać, w skali 1:500 lub 1:1.000, a w stosunku do inwestycji liniowych również w skali 1:2000 (mapa terenu uzyskana z Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Olsztynie - nie kserokopia tej mapy).
- na w/w mapie należy określić granice terenu objętego wnioskiem,
- wypis z rejestru gruntów wnioskowanych działek, przez które inwestycja przechodzi wraz z danymi właścicieli działek bądź użytkowników wieczystych działek (imiona i nazwiska oraz adresy), przez które inwestycja przechodzi;
- decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach w przypadku inwestycji mogącej znacząco oddziaływać na środowisko,
- upoważnienie osoby działającej w imieniu wnioskodawcy,
- dowód opłaty skarbowej.
Czas realizacji
65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie decyzji.
Do wyżej wymienionego terminu nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony lub z przyczyn niezależnych od organów.
Do wyżej wymienionego terminu nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa dla dokonania określonych czynności, okresów zawieszenia postępowania oraz okresów opóźnień spowodowanych z winy strony lub z przyczyn niezależnych od organów.
Opłaty
- Opłata skarbowa za wydanie decyzji wynosi 598 zł (podstawa prawna: cz. I. pkt.8 zał. do ustawy o opłacie skarbowej), którą należy uiścić w momencie złożenia wniosku, w kasie tut. Urzędu bądź na rachunek bankowy: Urząd Gminy Dywity ul. Olsztyńska 32, 11-001 Dywity 38 1030 1508 0000 0008 2362 9004 (tytułem: opłata skarbowa).
- Pełnomocnictwo, upoważnienie niezależnie od sprawy określonej w zgłoszeniu wymaga opłaty skarbowej - 17 zł (opłaty nie pobiera się jednak, gdy została ona pobrana przez notariusza, podstawa prawna: cz. IV zał. do ustawy o opłacie skarbowej).
- Zwolnione od opłaty skarbowej są m.in. jednostki budżetowe, jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pożytku publicznego oraz inne wymienione w art. 7 ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej o opłacie skarbowej (Dz.U. z 2006 Nr 225, poz. 1635 ze zm.).
Tryb odwoławczy
Od decyzji służy prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Olsztynie za pośrednictwem Wójta Gminy Dywity w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia.
Uwagi
Jeżeli wniosek/podanie nie czyni zadość wymaganiom, z mocy art. 64 KPA wzywa się wnoszącego podanie do usunięcia braków w terminie 7 dni z pouczeniem, że nie usunięcie tych braków spowoduje pozostawienie podania bez rozpoznania.
Podstawa prawna
Ustawa z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U z 2023 r., poz. 977 z późn. zm.) – w szczególności art. 50.